45 ezer forintra bírságoltak mert füvet nyírtam vasárnap… és ez még nem minden…

Facebookon tette közzé M. Isván az alábbi történetet, amelyből kdierül, hogy a 40 ezer forintos bírságot kapott amiért pihenőnapon, azaz vasárnap reggel fűvet nyírt, pedig azt nem lenne szabad.Sokba kerülhet annak aki megsérti a csendrendeletet.

Vasárnapi fűnyírási tilalom 2023: Sokba kerülhet a fűnyírás, hogyha nem figyelsz oda arra, hogy mikor végzed a munkát, ugyanis ha vasárnap teszed meg, akkor több százezer forintos bírságra is számíthatsz! Sokak szerint teljesen jogos a büntetés, sokan azonban ellenzik, nézzük, miért!

Vasárnapi fűnyírási tilalom 2023: csendrendelet törvény 2023 >> Ahhoz, hogy megértsük, milyen lehetőségeink vannak abban az esetben, ha a szomszéd lakásban éppen házibulit tartanak, vagy a szomszéd úgy gondolja, hogy vasárnap szeretne füvet nyírni a kertben, meg kell ismernünk a szabályozási lépcsőket.

Kertes házaknál általában a legtöbb vitát a szomszédok között a zaj szüli, ugyanis hétvégén sokan szeretnének pihenni, sokaknak azonban csak ekkor jut idejük arra, hogy fúrjanak-faragjanak vagy éppen levágják a füvet a kertben. Idén nyártól viszont megváltozott a helyzet, mivel a zajjal járó munkák nem megfelelő időben való elvégzése bírsággal jár.

A hétvégi zajongás legfőképpen az üdülőövezetekben okozott nagyobb problémát, a Balaton környékén rengetegen panaszkodtak és szorgalmaztak egy törvénymódosítást, Mosonmagyaróváron pedig megunták a kialakult helyzetet és egy önkormányzati rendeletben szabályozták a zajos tevékenységek idejét, júniustól pedig súlyos büntetést fizethet az, aki a szabályokat megsérti. A következő oldalon elmondom a részleteket is!

Mosonmagyaróváron sokan jelentették azt, hogy nem bírnak pihenni hétvégén sem a szomszédok miatt, ezért döntöttek a bírságolás mellett. A szabályozás értelmében munkanapokon 21:00 és 8:00 között, szombaton 22:00 és 24:00 között, vasárnap és ünnepnapokon pedig 24:00 és 9:00 között, illetve 12:00 és 24:00 között nem lehet lakóövezetben zajkeltő tevékenységet végezni.

A rendelet részletesen felsorolja, mely eszközök használatát tiltja be: robbanómotoros fűnyírót, motorfűrészt, kerti traktort, rotációs kapát vagy egyéb ipari-, illetve barkácsgép.

Az önkormányzat természetesen a fokozatosság elvét követi minden esetben, eszerint nem büntetnek azonnal több százezer forinttal, először ötezertől ötvenezerig terjedő helyszíni bírságra lehet számítani, később pedig húszezer és kétszázezer forint közötti közigazgatási bírsággal számolhat a szabálysértő.

Jogi személy esetén pedig ötezertől ötvenezerig terjedő helyszíni, és ötvenezertől kétmillió forintig terjedő közigazgatási bírság járhat.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*