Számtalan jótékony hatással rendelkezik, éppen ezért kár lenne kihagyni. Kibújtak a kertben az idei friss zöld kaprok, fogyasszunk minél többet.
Igen gazdag káliumban, nátriumban, kénben, ezért hatékonyan enyhíti a szorongást, ajánlott idegesség, depresszió, álmatlanság, emésztési zavarok ellen.
A kapor hatékony görcsoldó, de régen epilepsziás rohamok, vagy másnaposság esetén is alkalmazták.
A magjaiból készült főzet segítségével megszabadulhatunk a csuklástól, fejfájástól, köhögéstől, de kiváló tejserkentő, és fertőtlenítő hatása is van.
A kapor segítségével megszabadulhatunk a szájüregben levő baktériumoktól, a kellemetlen lehelettől, megelőzhetjük a fogínygyulladást, és enyhíthetjük a fogfájást. Magas kalcium tartalma miatt a kapor jótékony hatással lehet a csontok egészségére.
Egy teáskanál kapor mag több kalciumot tartalmaz, mint egy pohár tej. Rendszeres használata főleg a változókor előtt álló nőknek ajánlott, így elkerülhetővé vagy csökkenthetővé válhat a csontritkulás.
Ha valaki túlsúllyal, vagy gyomorgörcsökkel küzd, naponta igyon meg 2-3 csésze meleg kaporteát.
A várandós és szoptató nők semmiképp ne használjanak kapor illóolajat nagyobb mennyiségben, mivel ez toxikus lehet a magzat számára.
A kapor magok, és levelek kis mennyiségben ösztrogént tartalmaznak, ezért jó hatással vannak a bőr egészségére, a mellek természetes növekedését, és feszességét is elősegíthetik.
Fogyasszuk főzetként, vagy keverjünk minél több friss kaprot az ételeinkhez, de akár megszárítva és porrá zúzva turmixokhoz, joghurthoz is adagolhatjuk.
Leave a Reply